Kategorie aktualności

Ostatnie artykuły

Najnowsze komentarze

  • Jakie jeszcze telefony dla dzieci polecacie?
    person_outline em
    date_range lut 22, 2021
Jaki wybrać telefon dla dziadków?
Jaki wybrać telefon dla dziadków?
favorite_border 0 komentarze
date_range sie 5, 2022
person_outline Diliho Admin

Telefon dla seniora to urządzenie niezwykle przydatne dla osób starszych. Zwłaszcza jeśli ukochani seniorzy nie mieszkają z nami, codzienny kontakt z nimi jest bardzo ważny. Nowoczesne technologie wychodzą naprzeciw potrzebom osób starszych i niektórzy producenci mają w swojej ofercie telefony komórkowe i smartfony zaprojektowane z myślą właśnie o seniorach.

Jaki telefon wybrać dla dziadka i babci

Seniorzy lubią proste i bezpieczne rozwiązania. Nic w tym dziwnego, cyfrowa rewolucja (która rozpoczęła się na dobre około 20 lat temu, a ostatnio mocno przyspieszyła) to wciąż zjawisko, za którym starsze osoby nie zawsze nadążają. Korzystając z dobrodziejstw nowych technologii tym bardziej powinniśmy mieć na uwadze potrzeby starszego pokolenia i zadbać o to, by senior, mimo barier technologicznych, mógł być w codziennym z najbliższymi.

Wiele osób stoi obecnie przed dylematem: jaki telefon wybrać dla babci? Takie urządzenie powinno przede wszystkim być łatwe w obsłudze, mieć wydajną baterię oraz wygodną klawiaturę z dużymi przyciskami, na których będą wyraźnie oznaczone cyfry i litery.

Biorąc pod uwagę, że babcia czy dziadek mogą mieć problemy ze wzrokiem, kolejnym ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze telefonu dla dziadka czy babci, jest czytelny wyświetlacz. Ogromne znaczenie ma tutaj rozmiar czcionki pojawiający się na wyświetlaczu. Czcionka musi być wyraźna i widoczna, aby seniorzy mogli bez problemu odczytać, kto do nich dzwoni lub napisał SMS.

W przypadku telefonów dla seniorów ważny jest też prosty interfejs, czyli oprogramowanie, które umożliwia szybką i łatwą komunikację telefoniczną.

Telefony z funkcją SOS

Wybierając telefon dla seniora, warto zdecydować się na model z funkcją SOS. Na czym ona polega? Telefony przeznaczone dla osób starszych bywają wyposażone w specjalny przycisk, który po wciśnięciu automatycznie łączy się z numerem telefonu, który został do niego wcześniej przypisany. Przycisk zazwyczaj znajduje się z tyłu telefonu, w miejscu wygodnym do naciśnięcia. Funkcja SOS może okazać się ratującą życie, dlatego może być ważnym dodatkiem do urządzenia wybieranego dla seniora.

Smartfon dla seniorów – jak działa

Współczesne smartfony dla seniorów to urządzenia wyposażone w wiele przydatnych funkcji, dopasowanych do osób starszych i ich opiekunów. Babcia czy dziadek nie potrzebują nowoczesnych smartfonów z milionem aplikacji. Najważniejsze są funkcje, które zapewnią im łatwą i szybką komunikacji z innymi, a także bezpieczeństwo.

Smartfon dla seniora – podobnie jak i telefon komórkowy – musi mieć wyraźny, duży ekran i czytelną i łatwą w obsłudze klawiaturę. Oprogramowanie tego typu telefonów również nie jest skomplikowane – działa w taki sposób, by jednym czy dwoma przesunięciami palcem można było skontaktować się z bliską osobą lub odczytać wiadomość tekstową.

Niestety starość wiążę się też z większą nieporęcznością. Dlatego warto, aby smartfon dla seniora miał mocniejszą konstrukcję, odporną na rozbicia czy upadki. Oczywiście powinien być też dodatkowo zabezpieczony casem i szkłem hartowanym.

Wybierając smartfon dla seniora, należy też zwrócić uwagę na wytrzymałość baterii. Przed podarowaniem babci czy dziadkowi telefonu z ekranem dotykowym i dostępem do internetu, warto usunąć zbędne aplikacje, powiadomienia, a zainstalować te faktycznie potrzebne.

Telefon czy smartfon dla dziadków?

Dzisiaj na rynku dostępny jest ogromny wybór smartfonów dla seniorów. Różnica między telefonem a smartfonem polega przede wszystkim na możliwości komunikacji internetowej czy gromadzeniu większej ilości zdjęć w lepszej jakości.

Wiele osób starszych boi się smartfonów, jednak już po kilku dniach zapoznania się z tym urządzeniem, nie wyobraża sobie mieć inny telefon niż dotykowy. Dzieje się tak dlatego, że działają one bardzo intuicyjnie, dzięki czemu łatwość korzystania ze smartfona dla seniorów jest nieopisana. Wciąż jednak poręczność klasycznych telefonów jest nieoceniona dla osób starszych.

check Dodano do porównania